Letnia, wakacyjna aura sprawia, iż mężczyźni ściągają długie jeansy lub wiosenne rybaczki i zakładają krótkie spodenki i szorty. Szczególnie na wszelkie wakacyjne wyjazdy nad morze, na słoneczne, tropikalne plaże lub wypady na basen przydadzą się każdemu mężczyźnie kąpielówki lub inny kostium do pływania.

Wbrew pozorom mężczyźni mogą wybierać wśród najróżniejszych kąpielówek, spodenek i szortów, które świetnie sprawdzą się w czasie wakacyjnych upałów. Klasyczne kąpielówki to krótkie slipy, najpraktyczniejsze i najwygodniejsze do pływania i spędzania wolnego czasu na słonecznej plaży. Takie kąpielówki mają zazwyczaj sznurek w pasie i wykonane są z dobrej jakości tkanin – elastycznych i miękkich jednocześnie. Kupując kąpielówki, zwracajmy przede wszystkim uwagę na materiał, z którego są wykonane. Najlepsze i najwygodniejsze kąpielówki wykonane są z materiału będącego połączeniem lycry i mikrofibry. Dzięki temu są one elastyczne i wygodne w użyciu, nie krępują ruchów podczas pływania i jednocześnie materiał nie powoduje odparzeń podczas opalania w upalne dni.

Decydując się na kąpielówki znanych marek gwarantujemy sobie z całą pewnością wysoką jakość produktu. Dobre kąpielówki i spodenki kąpielowe nie wyblakną pod wpływem promieni słonecznych i chloru, a ich kolor nie będzie się ścierał. Szczupli mężczyźni o muskularnej sylwetce znakomicie będą się prezentować w klasycznych, krótkich kąpielówkach w ładnych, żywych kolorach.  Panowie, którzy nie chcieliby eksponować zanadto niedoskonałości swojego ciała – zbyt wystającego brzuszka, nie zawsze idealnych pośladków lub ud – powinny założyć nieco dłuższe spodenki kąpielowe, przypominające bokserki lub jeszcze dłuższe szorty, w których można zarówno pływać, jak i chodzić po nadmorskich bulwarach lub po mieście w upalne dni. Przed pójściem na basen warto wziąć ze sobą dwa rodzaje spodenek kąpielowych – krótkie, klasyczne kąpielówki i dłuższe szorty, gdyż w niektórych miejscach możemy spotkać się z zakazem noszenia np. krótkich kąpielówek.